• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Największe atuty UE

{Zwiedzanie słonecznej Portugalii
Portugalia to niewątpliwie jeden z najładniejszych europejskich krajów. Chociaż generalnie Portugalia jest o wiele mniej popularna wśród turystów, niż Hiszpania, a więc jedyny sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest jakoś gorszym państwem. Zwłaszcza, że Portugalia jest relatywnie niedroga, na pewno tańsza, niż Hiszpania. No dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, należy otwarcie napisać, iż Portugalia ma całkiem sporo do zaoferowania. Na dobry początek warto pod uwagę brać Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica i największe miasto Portugalii. To również najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom daleko do stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa tutaj o tym, iż Lizbona jest kilkukrotnie bogatsza, aniżeli pozostałe rejony kraju, który może nie jest biedny, ale jednak daleko mu do zamożności – np. za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najpiękniejszych stolic europejskich, choćby dlatego, iż jest niesamowicie klimatyczna. Jeśli już mowa o klimacie, nie można nie wspomnieć o wspaniałych plażach, które są idealne dla fanów plażowania i kąpieli w ciepłej wodzie. Choćby miejscowość Lagos jest rewelacyjnym miejscem na odpoczynek. A na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to ładne miasto, które jest nie tylko ładne, lecz także oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów w Europie
Wiele osób nawet myśli, że Italia to najładniejszy kraj na świecie. Ciężko generalnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy mają do zaoferowania nie tylko ładne zabytki czy ciepłe plaże, ale również dały dla nas genialnych naukowców, przepyszne potrawy czy szybkie samochody. Warto jednak skupić się na zwiedzaniu Italii. Doskonałym rozwiązaniem jest to, aby do Włoch dostać się samolotem. Z polskich miast codziennie latają jakieś samoloty do Włoch – głównie chodzi o Rzym i Mediolan. I to właśnie Rzym oraz Mediolan warto na początku odwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan bardzo często zbiera negatywne opinie, zatem najbardziej wskazanym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Warto również zwiedzić Wenecję, która jest bardzo klimatycznym miastem, idealnym dla romantyków. Bardzo dobre są także miasta położone w regionie Toskania. Oczywiście chodzi o wspaniałą Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zobaczyć Pizy, w szczególności Krzywej Wieży, lecz także warta uwagi jest Siena – stosunkowo niewielkie miasto, które jest jednakże jednym z najładniejszych miejsc na Ziemi. Generalnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby podać wszystkie interesujące miejsca. To pokazuje potęgę Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z tęsknotą czeka na ten wspaniały okres którym jest urlop. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy wreszcie nadchodzi ta chwila kiedy możemy wraz z bliskimi wyjechać na wspólny wypoczynek. Teraz opcji w tym zakresie posiadamy tak dużo, że niełatwo jest wybrać. Dobrze jest zapoznać się szczegółowo z propozycjami różnych biur podróży, które mają nierzadko do zaoferowanie wiele interesujących miejsc w przystępnej cenie.
Jeżeli jedynie posiadamy taką sposobność i chcielibyśmy trochę zaoszczędzić, dobrze jest wybrać czas na wypoczynek w mniej popularnym okresie. Nie dość, iż ceny wtedy bywają o wiele niższe, to ilość wczasowiczów w najbardziej popularnych kurortach jest także mniej frustrująca. Wybierając cel naszej podróży weźmy pod uwagę również żeby oprócz walorów wypoczynkowych, do których zalicza się plaża i dobrej klasy hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Doskonałym miejscem, które łączy ze sobą wspaniałą pogodę i interesujące zabytki do zwiedzania jest na pewno Grecja. Stolica tego kraju, czyli Ateny, jest zupełnie przepełniona ważną historią, którą każdy powinien znać. Decydując się na urlop do Grecji możemy mieć pewność, iż nie dosięgnie nas nuda. Każdego dnia bowiem Ateny zaskoczą nas kolejnymi wspaniałymi budowlami oraz legendami.|Wspaniała podróż do Australii
Australia to taki kraj, który według wielu ludzi może uchodzić za niemal raj. Przecież to wspaniałe państwo, gdzie nieustannie świeci słońce, wynagrodzenia są przyzwoite, a na dodatek cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi w takim razie to, że Australia jest takim miejscem, do którego chce wybrać się wielu turystów. Jeżeli należysz do tego grona, powinieneś głównie wiedzieć, że wyjazd do Australii to bardzo duży wydatek finansowy. To przecież kraj zlokalizowany na końcu świata – z naszego punktu widzenia, zatem same bilety na samolot kosztują majątek. Jednak jeżeli postaramy się, pewnie uda nam się zwiedzić to wspaniałe państwo. Trzeba najzwyczajniej w świecie ustalić sobie cel!
A trzeba jasno przyznać, że Australia ma do zaoferowania dla turystów wiele atrakcji. Naturalnie Sydney, które we wszelkich rankingach jest umieszczane na czołowych miejscach, jeśli pod uwagę się weźmie satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney oferuje bardzo dużo zabytków, na przykład słynną Operę, lecz również wiele innych miejsc. Interesującym miejscem jest także Melbourne – miasto, gdzie jest organizowany Australian Open. Co ciekawe, w Australii raczej nie mieszka wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, iż większość mieszkańców Australii mieszka w dużych miastach na wschodzie – chociaż jest także duże miasto Perth, które jest położone na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są jakby odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni krajem świecie, który może każdemu z nas zaoferować sporo naprawdę pięknych widoków oraz Czy ciągle warto latać do Egiptu?
Egipt to już od dłuższego czasu taki kraj, gdzie wypoczywa bardzo wielu naszych rodaków. W końcu w Egipcie można świetnie odpocząć, a do tego zobaczyć piękne zabytki, zaznajomić się z obcą kulturą, zjeść oraz wypić… Jednak ostatnio kraje arabskie przeszły rewolucję, która sprawiła, iż np. właśnie Egipt zmienił się w jakimś stopniu. Ogólnie Egipt to wciąż idealne miejsce dla pragnących wypocząć za relatywnie nieduże pieniądze. W końcu Egipt to kraj nastawiony na turystykę, a więc nowe władze doskonale wiedzą, że nie mogą zadzierać z podróżnymi, ponieważ są inne państwa, gdzie można odpocząć.
I właśnie z tego powodu Egipt to nadal świetny wybór. Jeżeli zatem poszukujesz tego miejsca, gdzie spędzisz kapitalne wakacje, z całą pewnością powinieneś pod uwagę wziąć Egipt! Warto także pomyśleć, jakie wycieczki fakultatywne, które można kupić w lokalnych firmach lub w biurze podróży są najbardziej wskazanym wyborem. Być może warto zobaczyć Kair, zatem stolicę Egiptu, jedno z najbardziej zaludnionych miast na całym świecie? Warto również oczywiście zobaczyć piramidy, które ukazują niegdysiejszą potęgę Egiptu. Gdy jesteśmy w Egipcie, lecz w takim kurorcie, który jest położony niedaleko granicy z Jordanią, warto zakupić wycieczkę do Petry – olśniewające miasto!

1. Zobacz więcej

2. Zobacz stronę

3. Znajdź tutaj

4. Kliknij

5. Sprawdź to

Categories: Turystyka

Comments are closed.